Kurs angielskiego online – czy to dla mnie?

Myślisz o rozpoczęciu nauki języka obcego, ale nie wiesz od czego zacząć? Zastanawiasz się czy kurs angielskiego online będzie odpowiednim rozwiązaniem dla Ciebie? Kursy językowe dostępne są w wielu formach i cenach, począwszy od podręczników i audiobooków do samodzielnej nauki, poprzez spotkania w grupach, czy też indywidualne spotkaniach z lektorem. Ilość opcji oraz ogromna rozpiętość cenowa między różnymi rozwiązaniami mogą sprawiać, że czujesz się zagubiony.

Nie ma w tym nic dziwnego, że przy napiętym grafiku i wielu sprawach na głowie, każdy z nas szuka rozwiązań, które okażą się najbardziej skuteczne i motywujące. Z tego względu warto przyjrzeć się zaletom kursu angielskiego online – wierzymy, że jest to jedna z najlepszych możliwości poznawania języka obcego przy obecnym pędzie życia.

Zalety kursu angielskiego online

Uczestnicząc w kursie angielskiego online możesz:

 • uczyć się skąd chcesz – z domu, z biura, kawiarni czy z własnego ogrodu
 • wybrać zajęcia o wygodnej dla Ciebie godzinie i dniu tygodnia
 • mieć regularny kontakt z językiem bez wychodzenia z domu
 • pokonać barierę w mówieniu bez zbędnego stresu i w komfortowych warunkach
 • uniknąć czasu straconego na dojazdy na zajęcia stacjonarne
 • wybrać zajęcia indywidualne lub grupowe
 • uczyć się języka korzystając z narzędzi multimedialnych
 • brać udział w zajęciach dostosowanych do Twojego poziomu zaawansowania

W przeciwieństwie do zajęć online, stacjonarne kursy angielskiego wiążą się ze stałym grafikiem zajęć i ograniczonym zakresem godzin, w których odbywają się zajęcia. Uczestnicząc w zajęciach stacjonarnych tracisz czas na dojazd, szukanie miejsca parkingowego, a także tracisz możliwość z skorzystania z lekcji gdy jesteś poza miastem. Problemy te rozwiązują kursy angielskiego online.

Kurs angielskiego online bez wychodzenia z domu

Nauka angielskiego online to świetne rozwiązanie dla ludzi:

 • zapracowanych
 • ceniących komfort
 • mających ograniczone możliwości dojazdu do szkoły językowej
 • często podróżujących

Osoby, które nie mogłyby wziąć udziału w zajęciach stacjonarnych ze względu na napięty grafik, miejsce zamieszkania lub częste wyjazdy, mogą bez przeszkód uczyć się angielskiego online.

Nauka języka angielskiego online jest dostępna dla wszystkich bez względu na wiek czy poziom zaawansowania. Wszystko czego potrzebujesz to komputer, połączenie z Internetem, słuchawki z mikrofonem i kamerka.

Angielski online – zajęcia grupowe czy indywidualne?

Decydując się na naukę języka online, istnieje możliwość wyboru pomiędzy zajęciami w grupie lub zajęciami indywidualnymi. Oba rozwiązania mogą nieść ze sobą różne korzyści. Do Ciebie należy decyzja w której formule nauczania odnajdujesz się najlepiej.

Angielski online w grupie

Grupowe zajęcia angielskiego online to spotkania niewielkiej grupy osób z lektorem o wybranych porach. Stała grupa uczących się, będących na podobnym poziomie zaawansowania, umożliwia szybsze przełamanie bariery językowej i nabranie śmiałości w posługiwaniu się językiem. Ponadto, systematyczne spotkania w grupie motywują do robienia postępów.

Grupowe kursy angielskiego to świetne rozwiązanie dla tych, którzy lubią nawiązywać nowe znajomości i wykorzystywać to czego się uczą na bieżąco i w praktyce. W trakcie zajęć będziesz widzieć i słyszeć lektora, a także pozostałych uczestniczących w kursie. Grupowe dyskusje i konwersacje to świetna okazja do poszerzania słownictwa, a emocjonalne zaangażowanie w rozmowę sprawia, że materiał jest lepiej zapamiętywany. Interaktywne ćwiczenia wyświetlane przez lektora na ekranie sprawiają, że lekcje są ciekawe i przynoszą szybkie efekty.

Kursy angielskiego online organizowane w grupach do 5 uczestników umożliwiają lektorowi indywidualne podejście do każdego ucznia oraz monitorowanie postępów i udzielanie personalizowanych wskazówek. Kameralne grono sprzyja dzieleniu się swoimi spostrzeżeniami i aktywnemu udziałowi w lekcji.

Nauka języka angielskiego online indywidualnie

Kurs angielskiego online sam na sam z lektorem to doskonała alternatywa dla tych, którzy czują, że potrzebują indywidualnego podejścia, tempa i wyboru obszaru, w którym chcą się szkolić. Rodzaj materiałów wykorzystywanych w trakcie lekcji jest dostosowywany do potrzeb ucznia. Jeśli więc zależy Ci na skupieniu się na konwersacjach, gramatyce, lub też przygotowujesz się do zdania któregoś z egzaminów w języku angielskim, czas, który lektor poświęci tylko i wyłącznie Tobie przyniesie oczekiwane efekty.

Indywidualne kursy angielskiego online często wybierane są przez osoby, które oczekują szybkich efektów i potrzebują większej elastyczności w wyborze ilości zajęć tygodniowo i terminu ich odbywania się. W trakcie zajęć indywidualnych nie ma także miejsca na bierny udział w lekcji. Będziesz miał mnóstwo przestrzeni do wypowiadania się, zadawania pytań, popełniania błędów i uczenia się języka angielskiego w swoim własnym tempie.

Nauka języka angielskiego online – dlaczego skuteczna?

Nauka angielskiego online – czy to w grupach, czy indywidualnie z lektorem – mobilizuje do robienia postępów i zwiększania swojej znajomości języka. Wielu przyznaje, że uczestnictwo w zajęciach online jest dla nich dużo bardziej motywujące niż realizowanie materiału samodzielnie. Nauka monitorowana przez wprawionego lektora pomaga robić widoczne postępy i szybciej przyswoić trudniejsze dla nas zagadnienia.

Ponadto, pozytywna atmosfera w trakcie lekcji sprawia, że zaczynamy łączyć naukę języka obcego z czymś przyjemnym i relaksującym. Co za tym idzie, uczymy się szybciej, skuteczniej i z przyjemnością.

Kursy angielskiego online niosą ze sobą także wiele korzyści dla osób z mocno ograniczonym czasem przeznaczonym na naukę – oszczędza się czas na dojazd, a „w drodze” na zajęcia online nie zatrzyma nas żaden korek. Ponadto wszystko odbywa się w zgodzie panującymi restrykcjami związanymi z pandemią.

Angielski online to odpowiedź na wymówki dla wszystkich, którzy do tej pory wstrzymywali się przed podjęciem nauki. Teraz możesz uczyć się online z lektorem, nawet jeśli w Twojej okolicy nie ma żadnej szkoły językowej. Podróż służbowa również nie jest problemem w odbyciu się lekcji – wystarczy laptop i połączenie z Internetem, by móc systematycznie korzystać z zajęć. A systematyka to klucz w nauce – i to nie tylko języków obcych. Dzięki przeniesieniu nauczania do sfery online, jeszcze większa liczba osób może doskonalić swoje umiejętności językowe!

Dla kogo przeznaczony jest angielski online?

Kto może uczyć się angielskiego online? Tak naprawdę każdy! Ani Twój wiek, ani poziom na jakim obecnie znajduje się Twoja znajomość języka angielskiego nie ma wpływu na to czy możesz wziąć udział w kursie języka angielskiego online. Wiele szkół językowych na początku współpracy poprosi Cię o wypełnienie testu, dzięki któremu poznają Twoje potrzeby i oczekiwania względem zajęć. Jeśli zdecydujesz się na zajęcia grupowe, z pewnością dołączysz do grupy, w której będziesz mógł czuć się swobodnie i pewnie.

Do nauki języka angielskiego online nie jest konieczna biegła znajomość obsługi komputera. Jeśli masz tylko połączenie z Internetem i laptopa, o resztę zadba szkoła językowa. Możesz mieć pewność, że Twój lektor zadba o to, byś z każdej lekcji wyniósł jak najwięcej.