Kurs wakacyjny angielskiego

Dłuższe dni, mniej obowiązków i więcej energii na nowe wyzwania – wakacje to doskonały okres na naukę języka obcego! Wakacyjne kursy językowe to rozwiązanie dla osób oczekujących szybkich efektów. Intensywna i systematyczna nauka języka angielskiego w okresie wakacyjnym pozwoli podszkolić swoje umiejętności językowe przed kolejnym szkolnym semestrem lub wyjazdem zagranicznym. Kurs wakacyjny to coś, z czego może skorzystać cała rodzina: zajęcia prowadzone są dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Miła atmosfera i sprawdzone techniki nauczania sprawią, że w końcu pokonasz barierę językową. Czy skorzystasz z wakacyjnego kursu języka angielskiego w nadchodzące wakacje?

Wakacyjny kurs języka angielskiego – dla kogo?

Komu dedykowane są wakacyjne kursy językowe? Zostały stworzone głównie z myślą dla dzieci i młodzieży, która uczęszcza do szkoły lub uczelni i korzysta z letniej przerwy od zajęć. Zajęcia z języka angielskiego mogą zainteresować również tych, którzy lubią spędzać urlop od pracy w sposób aktywny i rozwijający. Ponadto latem większość z nas ma więcej czasu i energii na naukę, co jest dobrym powodem by podjąć lub kontynuować tak często odkładaną naukę języka angielskiego.

Intensywne kursy angielskiego są również dedykowane osobom, które chcą powtórzyć, utrwalić lub nabyć nową wiedzę przed wyjazdem za granicę – np. na długo wyczekiwany urlop, nowy kontrakt, zdanie certyfikatu językowego (np. Cambridge FCE) lub uczestnictwo w wymianie międzyszkolnej.

Wakacyjny kurs online

Niektóre szkoły językowe oferują kursy językowe również online lub w formie hybrydowej – nie musisz się więc bać, że przegapisz część lekcji ze względu na wakacyjne wyjazdy czy spontaniczne wypady poza miasto. Kursy online umożliwiają także udział w zajęciach osobom, które nie mają w pobliżu żadnej szkoły językowej lub ze względu na osobistą sytuację nie mogą dojeżdżać do stacjonarnej szkoły.

Czym wyróżniają się wakacyjne kursy języka angielskiego?

Wakacyjny kurs języka angielskiego różni się od całorocznego przede wszystkim intensywnością i częstotliwością zajęć. Uczestniczącym w kursie zależy na jak najszybszym przyswojeniu wiedzy, z tego względu w trakcie takiego kursu omawia się bardzo dużą ilość zagadnień. Szkoła języków obcych może oferować kursy wakacyjne, które mają różny czas trwania i intensywność zajęć dostosowaną do możliwości i potrzeb kursanta. Przez jeden miesiąc uczeń jest w stanie przyswoić materiał omawiany przez 1 semestr w wypadu tradycjonalnego toku nauczania!

Aby móc przyswoić i utrwalić tak dużą ilość wiedzy, program nauczania przygotowywany jest z naciskiem na praktyczne zastosowanie omawianego materiału. Kurs wakacyjny języka obcego to bez dwóch zdań program przeznaczony dla zdeterminowanych do nauki. Częste spotkania z lektorem i grupą uczniów sprawiają, że poziom motywacji nie spada, a nowe wiadomości są powtarzane i utrwalane zamiast „wyparowywać” z głowy jak to ma miejsce, gdy przerwy między lekcjami są dłuższe.

Zajęcia organizowane są kilka razy w tygodniu i zazwyczaj trwają od jednej godziny do dwóch. Będziesz uczyć się na poziomie dostosowanym do Twoich potrzeb, a regularna styczność z językiem pozwoli Ci zapamiętać uczone się zagadnienia na lata.

Co zyskasz z wakacyjnym kursem języka angielskiego?

Szkoła języków obcych organizująca wakacyjny kurs językowy kładzie duży nacisk na omówienie sporej ilości materiału. Lektorzy zdają sobie jednak sprawę jak duży wpływ na proces uczenia się ma miła atmosfera i dobra zabawa w trakcie nauki. Częste spotkania w grupach sprzyjają zawieraniu nowych znajomości. Dla dzieci i młodzieży spotykanie się z kolegami i koleżankami w trakcie przerwy wakacyjnej może być dodatkowym czynnikiem motywującym do brania udziału w zajęciach i nauki języka angielskiego.

Ponadto, intensywne kursy językowe pomagają osobom nieśmiałym przełamywać barierę językową i w końcu zacząć posługiwać się angielskim w mowie. Szybkie podniesienie kwalifikacji językowych może przyczynić się także do podkręcenia CV i zdobycia wymarzonej pracy. Biegłe posługiwanie się językiem obcym otworzy także nowe drzwi w relacjach biznesowych oraz może być świetnym argumentem do starania się o awans.

Wakacyjny kurs języka angielskiego – zalety

Czas trwania kursu to bez wątpienia atut dla niecierpliwych i lubiących widzieć szybkie efekty swoich wysiłków. W krótkim czasie poznasz i utrwalisz zagadnienia, które są praktyczne i przydatne w życiu codziennym. Wiele kursów kładzie duży nacisk na konwersację, dlatego będziesz w stanie nauczyć się mówić w języku obcym zamiast siedzieć nad zadaniami z gramatyki. Szybkie poszerzenie słownictwa jest niezwykle motywujące – gdy sami widzimy swój postęp w krótkim okresie czasu, czujemy się jeszcze bardziej zmotywowani do uczenia się.

Kurs wakacyjny języka angielskiego może okazać się także świetnym rozwiązaniem dla tych, którzy regularnie uczą się języka, lecz poczuli, że zatrzymali się na pewnym poziomie znajomości języka i chcieliby zintensyfikować swoje wysiłki. Regularne spotkania z lektorem pozwolą Ci zauważyć nad którymi obszarami musisz bardziej popracować.

Krótki i intensywny wakacyjny kurs pozwoli Ci na bardziej obiektywne podejście do nauki języka obcego. Zamiast skupiać się na bardzo zawężonych zagadnieniach gramatycznych, będziesz uczyć się jak wykorzystywać swoją wiedzę w praktyce, jak mówić, aby być zrozumianym i jak przełamać swoje opory przed posługiwaniem się językiem angielskim.

Wakacyjne kursy językowe a poziom zaawansowania ucznia

Każda dobra szkoła językowa przed rozpoczęciem zajęć przeprowadza krótkie rozpoznanie, by zorientować się na jakim poziomie znajduje się kursant przed przystąpieniem do nauki i jakie są jego oczekiwania względem kursu. Test, który wykonasz przed przystąpieniem do zajęć, pozwoli ustalić, na jakim poziomie zaczynasz naukę oraz którzy lektorzy będą mogli pomóc Ci najlepiej.

Nie musisz obawiać się, że nie wpasujesz się w poziom językowy grupy, że się wygłupisz – lub też odwrotnie – że będziesz się nudzić. Lektor zadba o to, by każdy uczestnik kursu mógł zrozumieć i przyswoić materiał, a jednocześnie by nauka była wyzwaniem powodującym podniesienie poziomu znajomości języka i motywację do dalszego poszerzania wiedzy i umiejętności. Język obcy przestanie w końcu być obcy!

Wykorzystaj pozytywnie wakacyjną energię!

Zajęcia dodatkowe z języka angielskiego w trakcie wakacji sprawą, że poczujesz, że dobrze wykorzystujesz swój czas wolny. Poczucie satysfakcji i jednoczesne nabycie nowych umiejętności, które możesz wykorzystać w praktyce zapobiegają wypaleniu zawodowemu i pozostawaniu w swojej strefie komfortu. Język angielski w naszych czasach to podstawowa forma komunikacji – zarówno w relacjach zawodowych jak i w trakcie wypoczynku zagranicą. Kurs angielskiego może być świetną formą praktykowania self-care, a pogłębiając swoją wiedzę z pewnością poczujesz, że robisz dla siebie coś naprawdę wartościowego. Nauka angielskiego to inwestycja w siebie – a takie inwestycje zawsze się zwracają!