Kurs angielskiego z lektorem online – czy warto?

Kurs angielskiego z lektorem online

Nauka języków obcych otwiera szerokie możliwości. Znając, chociażby jeden obcy język, zyskujemy możliwość swobodnej konwersacji z obcokrajowcami i poznawania obcej kultury. Jednak nauka języków to nie tylko prywatne korzyści, a również zawodowe. Kurs angielskiego z lektorem online otworzy nowe ścieżki do realizowania się w swoim życiu.

Zalety nauki języków

W dzisiejszych czasach znajomość języków obcych na wysokim poziomie jest niemal standardem. To częsty warunek podczas przyjęcia do pracy, ale również ułatwienie w podróży i komunikacji z przyjezdnymi. Ponadto nauka czegoś nowego, to również świetny trening dla mózgu. Podczas systematycznego rozwijania nowego słownictwa ćwiczymy krótko- i długotrwałą pamięć. Natomiast dzięki skojarzeniom z nowo brzmiącymi głoskami rozwijamy kreatywność, a w związku z tym podnosimy efektywność naszego mózgu.

Kurs języka angielskiego

Nauka języka angielskiego wydaje się dla początkujących żmudna i czasochłonna. Wizja cotygodniowych wizyt w szkole językowej często zniechęca do zrobienia pierwszego kroku w kierunku zdobycia wiedzy. Jednak alternatywą jest kurs języka angielskiego online – to idealny wybór dla ceniących wygodne i mniej mobilnych.

Zalety nauki online

Uczyć się w tej formie można w każdym miejscu: zarówno podczas podróży, jak i wygodnie w domu. Przy tym kurs online w niczym nie ustępuje stacjonarnemu. Nauka pozostaje tak samo skuteczna, a przy tym jest maksymalnie dopasowana do indywidualnych potrzeb i skoordynowana z planem dnia. W zależności od formy kursu pozwala ona na rozwijanie konkretnych umiejętności językowych, w tym mówienia, rozumienia ze słuchu i czytania. To jednocześnie świetna okazja dla mieszkańców mniejszych miast, w których szkoły językowe nie funkcjonują. Podczas kursu online taka okoliczność przestaje być ograniczeniem dla głodnych wiedzy.

Sprawdź ofertę kursów online szkoły językowej Break the Ice!

Kurs angielskiego z lektorem online – skuteczność

Przy tylu zaletach nie tracimy jednak na jakości zajęć. Nauka jest tak samo efektywna, jak tradycyjna z jedną tylko różnicą, kontakt odbywa się pośrednio, a nie bezpośrednio. Nadal pozostajemy pod okiem specjalisty i stale możemy liczyć na fachową pomoc. Kwestie techniczne nie powinny odstraszać, najczęściej kurs angielskiego online jest przeprowadzany za pośrednictwem łatwych w obsłudze platform, dla przykładu: ClickMeeting, ZOOM, Microsoft Teams, Skype. Ich obsługa jest wyjątkowo intuicyjna i raczej nie sprawia problemów. Większość z nich oferuje ciekawe dodatki, jak możliwość udostępniania ekranu, tworzenia prezentacji i inne, które sprawiają, że jakość nauczania na odległość może funkcjonować na jeszcze wyższym poziomie. Dodatkowo wspomniane aplikacje można zainstalować na różnych nośnikach: telefonie, tablecie, laptopie i cieszyć się lekcją, czy notatkami w każdym miejscu.

Konwersacje online z języka angielskiego

Nauka za pośrednictwem internetu przestaje ograniczać nasze możliwości. Możemy z łatwością skontaktować się z native speakerami, którzy oferują lekcję online. Zajęcia praktyczne to zdecydowanie najskuteczniejsza metoda nauki, przy których bezwiedne czytanie podręcznika i wkuwanie słówek wypadają wyjątkowo słabo. Rozmowa z lektorami to możliwość podjęcia nauki na podobnych zasadach, dzięki którym nauczyliśmy się władać ojczystym językiem. Zajęcia z pewnością polepszą płynność języka, a przede wszystkim zmniejsza skrępowanie podczas posługiwania się obcym językiem. Ten problem dosięga wielu i często ogranicza w rozwijaniu umiejętności. Ponadto ucząc się w taki sposób możemy poznać środki językowe używane powszechnie, a nie oficjalne zwroty, które w praktyce wymarły i nie są aktualne.