Szkoła językowa – jak wybrać odpowiednią?

Chciałbyś dołączyć do stale powiększającego się grona osób, które płynnie władają jednym z najpopularniejszych języków na świecie? Jesteś właśnie na etapie poszukiwania szkoły języków obcych, która w swojej ofercie posiada naukę angielskiego, jednak nie do końca wiesz na jakie kwestie warto zwrócić uwagę wybierając jedno z licznie dostępnych miejsc proponujących tego typu zajęcia dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych? Sprawdź nasze cenne wskazówki, które pomogą Ci zdecydować się na odpowiednie zajęcia z nauki angielskiego.

Nauka znajomości języka angielskiego: dlaczego warto się na nią zdecydować?

Dlaczego w dzisiejszych czasach angielski jest tak niezbędny? Szacuje się, że obecnie w tym właśnie języku porozumiewa się około 984 miliony osób na całym świecie – nawet jeśli w danym państwie angielski nie jest językiem urzędowym, to istnieje naprawdę znikoma szansa, że nie uświadczymy w nim chociaż jednej osoby znającej ów język na poziomie podstawowym. Przydaje się on więc zarówno podczas zagranicznych podróży, jak i spotkań biznesowych, a także w czasie oglądania filmów oraz nawiązywania nowych kontaktów. Ponadto nauka języka obcego jest również znakomitym treningiem dla mózgu.

Kursy językowe – czym kierować się przy wyborze zajęć?

Aby decyzja o zdobyciu zupełnie nowych umiejętności faktycznie sprawiała Ci radość i co najważniejsze była efektywna warto abyś jeszcze przed wyborem konkretnego miejsca doprecyzował swoje oczekiwania. Zastanów się czy zależy Ci bardziej na szlifowaniu gramatyki, zajęciach praktycznych, podczas których będziesz mógł oswoić się z prowadzeniem płynnych konwersacji w języku obcym, czy też interesują Cię lekcje angielskiego biznesowego. Dzięki określeniu tej kwestii już na samym początku z pewnością łatwiej będzie Ci wybrać jedną z licznie dostępnych firm, które znajdują się w całej Polsce.

Oto 9 przesłanek świadczących o tym, że oferta, którą masz na oku jest godna uwagi:

  1. Wykwalifikowani i doświadczeni lektorzy;
  2. Dobre opinie wśród byłych i obecnych uczestników zajęć;
  3. Możliwość szlifowania języka angielskiego pod okiem native speaker’ów;
  4. Liczebność grupy w jakiej będzie odbywać się nauka nie przekraczająca max. 8 słuchaczy;
  5. Dogodna lokalizacja;
  6. Akredytacja szkoły języków obcych;
  7. Różne, dostępne metody nauczania;
  8. Przygotowanie do egzaminów językowych (PET, FCE, CAE lub CPE);
  9. Atrakcyjny koszt kursu i możliwość rozłożenia płatności na raty;

Kursy online czy stacjonarny kurs językowy?

To pytanie, które zadaje sobie niemal każda osoba nosząca się z zamiarem zapisu na kurs w szkole języków obcych. Co więc jest lepszym i bardziej godnym uwagi rozwiązaniem?

Lekcje online

Jeżeli chodzi o kurs odbywający się online, to z pewnością przypadnie on do gustu osobom, które z racji obowiązków nie mogą pozwolić sobie na z góry określone, ścisłe ramy czasowe oraz dodatkowe dojazdy. Wiele szkół oferujących tego typu naukę umożliwia każdemu z kursantów nie tylko wybór lektorów, ale również dni oraz godziny w jakich odbywają się lekcje, tak więc nie ma w tym przypadku problemu z nieobecnościami, które mogłyby się przełożyć na powstanie zaległości oraz opóźnienie realizacji programu. Inną, niewątpliwą zaletą indywidualnych kursów językowych w sieci jest fakt, że nie trzeba się tutaj ograniczać tylko do szkoły znajdującej się w miejscu zamieszkania, równie dobrze można uczyć się angielskiego z nauczycielami z innego miasta lub nawet kraju.

Kurs stacjonarny w szkole językowej

Ten rodzaj lekcji dedykowany jest osobom, które nie tylko lubią pracę w grupie, ale również nie krępują się mówić w języku obcym przy innych osobach. Decydując się na tą formę nauki możesz mieć pewność, że wszystkie osoby będą na tym samym stopniu zaawansowania, a prowadzący zajęcia nauczyciele odpowiednio dopasują program do wieku oraz umiejętności uczestników lekcji.

Szukasz centrum nauczania oferującego kursy grupowe oraz kursy indywidualne? Ucz się mówienia po angielsku z najlepszymi!

Cenisz sobie jakość, doświadczenie oraz innowacyjne metody nauczania, które przynoszą oczekiwane rezultaty? Chcesz mówić płynnie w języku obcym? Serdecznie zapraszamy Cię do naszej szkoły językowej, która pomoże Ci rozwinąć Twoje lingwistyczne skrzydła i sprawi, że nauka angielskiego będzie dla Ciebie frajdą.

Oferowane przez nas lekcje językowe prowadzimy w oparciu o autorski program, który dopasowujemy do potrzeb naszych słuchaczy, a wykwalifikowany zespół ekspertów jest naszą siłą. Zobacz jakie kursy możemy Ci zaproponować, poznaj swoje prawdziwe możliwości i przekonaj się dlaczego to właśnie nam warto jest zaufać.