Nauka angielskiego z lektorem – podszkól swój język obcy bez wychodzenia z domu!

nauka angielskiego z lektorem

Chciałbyś zacząć płynnie mówić po angielsku lub też poprawić swoje obecne umiejętności językowe? Zastanawiasz się czy w obecnych czasach warto jeszcze uczyć się tego języka, czy lepszym rozwiązaniem byłby jednak wybór jednego z mniej popularnych języków, który jest równie przydatny? W dzisiejszym artykule sprawdzimy dlaczego warto jest uczyć się języka angielskiego, a także który sposób nauki daje najlepsze rezultaty – zajęcia online czy tez kurs prowadzony z lektorem na żywo.

Planujesz w końcu spełnić swoje marzenie o wyjeździe na niemal drugi koniec świata, gdzie będziesz mógł podziwiać przepiękną naturę i poznawać miejscową kulturę? Chciałbyś zwiększyć zakres posiadanych kompetencji, które pomogą Ci znaleźć lepiej płatną pracę? A może Twoim celem jest po prostu inwestycja w rozwój osobisty, która również jak najbardziej zasługuje na pochwałę. Niezależnie od Twojej motywacji jesteśmy przekonani, że dodatkowe lekcje angielskiego prowadzone przez Internet lub stacjonarnie np. z native speaker’em pomogą Ci rozwinąć Twoje lingwistyczne skrzydła.

7 powodów, dla których warto jest uczyć się języka angielskiego online z lektorem, jak i stacjonarnie

Jeżeli dotąd nie byłeś przekonany czy skorzystanie z jednego z licznie dostępnych kursów faktycznie ma sens, to poniższa lista powodów z pewnością przekona Cię do nauki angielskiego. Podczas tego typu zajęć poznasz nie tylko zasady związane z gramatyką, ale również znacznie poprawisz swoje umiejętności z zakresu wymowy, a także poznasz wiele nowych słówek, o których istnieniu nie miałeś dotąd pojęcia.

1.Jest to jeden z najłatwiejszych języków do opanowania

Powiedzmy sobie szczerze, jeżeli mielibyśmy zestawić ze sobą w pojedynku na najtrudniejszy język polski oraz angielski, to właśnie nasz język ojczysty zdecydowanie by w nim zwyciężył. Angielski posiada bowiem stosunkowo prostą gramatykę, nie ma konieczności odmiany czasowników we wszystkich osobach, a jakby tego mało nie trzeba również martwić się w tym przypadku o zmieniające się końcówki rzeczowników.

2.Angielski jest oficjalnym językiem w aż 55 (!) krajach na świecie

Czy lekcje angielskiego faktycznie są takie przydatne jak reklamują to wszystkie szkoły języków obcych oferujących tego typu zajęcia? Jak najbardziej! Najlepszym dowodem na to jest fakt, że obecnie sanowi on oficjalny język aż w 55 krajach na świecie. Jeśli więc marzy Ci się dłuższy wyjazd (bądź urlop) w Wielkiej Brytanii, USA, Nowej Zelandii, Australii, Kandzie, RPA, Nigerii, Jamajce, Singapurze bądź innym iście rajskim miejscu, to jak najszybciej zapisz się na kurs angielskiego online (bądź stacjonarny) na odpowiednio dopasowanym do Twoich potrzeb i umiejętności poziomie.

3.Ponad 2 miliardy osób posługuje się angielskim na co dzień

Czy wiesz, że po angielsku porozumiewa się codziennie ponad 360 milionów ludzi na świecie? Ta robiąca wrażenie liczba sprawia, że English zyskał sobie miano światowego języka, który jest trzecim pod względem powszechności językiem rodzimym. Wyprzedza go jedynie chiński oraz naturalnie hiszpański.

To jednak nie koniec imponujących liczb – przyjmuje się, że niemal 2 miliardy osób korzysta z angielskiego jako pierwszego, drugiego, trzeciego bądź też czwartego języka. Tylko w Europie 38% ludności może pochwalić się znajomością języka angielskiego w stopniu komunikatywnym.

4.Angielski jest językiem kultury, sztuki oraz biznesu

Z pewnością zdążyłeś już nieraz zauważyć, że to właśnie angielski dominuje zarówno w muzyce, jak i przemyśle filmowym, sztuce, czy też w… handlu! Dzięki jego uniwersalności oraz ilości osób, które na co dzień wykorzystują umiejętności zdobyte podczas kursów angielskiego, zyskał on miano lidera komunikacji.

To właśnie angielski wykorzystywany jest do opracowywania definicji, publikowania wyników badań naukowych, a także do dopinania zawieranych pomiędzy stronami umów, które zgodnie z zasadami panującymi w świecie biznesu muszą być prowadzone w języku, który znają wszystkie zainteresowane strony.

5.Do 2050 to właśnie angielski będzie językiem, w którym porozumiewać się będzie aż połowa świata

Zgodnie z najnowszymi przewidywaniami, szacuje się, że do 2050 roku językiem angielskim będzie władała ponad połowa świata. Jak podają wszelkie dostępne informacje, tak duża językowa dominacja na skalę całego globu nie miała jeszcze NIGDY miejsca. Masz więc jeszcze trochę czasu aby podszkolić się na zajęciach 😉

6.Nauka języka angielskiego to znakomity wręcz sprawdzian dla intelektu

Choć nauka języka obcego dużej ilości osób kojarzy się z ciężką pracą, do której predyspozycje mają tylko i wyłącznie tzw. lingwiści, to nie ma to nic wspólnego z prawdą.

W rzeczywistości, tego typu dodatkowe kursy przynoszą wiele korzyści i nauki bez obaw mogą się podjąć zarówno dzieci i młodzież, jak i osoby bardziej zaawansowane wiekowo. Nauka języka obcego jest bowiem znakomitym ćwiczeniem intelektualnym, które ma korzystny wpływ na poprawę zdolności koncentracji oraz ćwiczenie pamięci, a dodatkowo pozwala poznać inną kulturę.

7.Dzięki znajomości angielskiego poszerzysz swoje horyzonty

Decydując się na naukę języka angielskiego nie tylko będziesz mógł zatopić się w obcojęzycznej literaturze, ale również problemu nie sprawi Ci oglądanie filmów w języku obcym.

Dodatkowo dzięki zajęciom angielskiego z lektorem będziesz mógł bez obaw sięgać po pozycje, które nie są dostępne w języku polskim i tym samym bez problemu zgłębisz temat, który faktycznie Cię interesuje.

Języka angielskiego – lekcje online czy z lektorem na żywo?

Choć niektórym może wydać się to zaskakujące, to jednak fakty są takie, że nieustający rozwój technologii ma wpływ również na istotne zmiany w kwestii zajęć jakimi są lekcje angielskiego. Obecnie wiele szkół językowych ma bowiem w swojej ofercie innowacyjną formę nauczania jaką jest nauka angielskiego przez Internet (online).

Tego typu kursy cieszą się ogromnym zainteresowaniem nie tylko ze względu na kwestie bezpieczeństwa, która w dobie globalnej pandemii nie oszukujmy się jest dość istotna, ale również dlatego, że ten sposób nauki pozwala szkolić swój język obcy bez wychodzenia z domu – nie musisz więc martwić się o dodatkowy czas poświęcany na dojazdy i powroty przez zakorkowane miasto. Możesz w zamian zasiąść przy komputerze z ciepłą herbatą i w dogodnym dla siebie terminie rozpocząć naukę z lektorem bądź native speaker’em.

Dlaczego warto zdecydować się na kurs angielskiego online?

Stosunkowo nowa metoda nauki angielskiego budzi dość dużo wątpliwości, dlatego też zaraz postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące zajęć z lektorem prowadzonych online…

Kurs języka angielskiego online z lektorem to:

  • oszczędność czasu

Jeżeli masz czasem wrażenie, że doba powinna mieć dodatkowych kilka godzin przeznaczonych na dojazdy i powroty z ewentualnych zajęć dodatkowych, to kurs języka angielskiego online jest właśnie dla Ciebie! Decydując się na taką formę zajęć nie tylko będziesz w stanie oszczędzić czas, który normalnie musiałbyś przeznaczyć na dojazd do nauczyciela zajmującego się prowadzeniem lekcji, ale również uczysz się w dowolnie wybranych przez siebie godzinach. W zależności od swoich preferencji możesz więc brać udział w zajęciach angielskiego online w godzinach porannych, po południowych, a nawet wieczornych.

  • znakomity sposób na indywidualne zajęcia dopasowane do potrzeb osób początkujących (i nie tylko)

Lekcje „angielski online” to również znakomite rozwiązanie dla wszystkich tych osób, które pragną podszkolić swoje umiejętności językowe w bardziej kameralnych warunkach, a więc poprzez kurs zajęć indywidualnych z lektorem. Taka forma zajęć pozwala skupić się w 100% na potrzebach osób początkujących i średniozaawansowanych, które preferują kursy prowadzone stricte pod ich indywidulane potrzeby, oczekiwania oraz wymagania. Kurs języka angielskiego online sprzyja prowadzeniu dyskusji (która przekłada się na większą swobodę w mówieniu niżeli podczas kursu prowadzonego „na żywo”), ale także minimalizuje nieśmiałość oraz strach, które często paraliżują kursantów na lekcjach, gdzie towarzyszy im nauczyciel i inne osoby pragnące podszkolić swój angielski.

Warto jednak pamiętać, aby prowadzony przez Internet Kurs online angielski obfitował w różnorodne materiały pomocnicze takie jak chociażby nagrania video, filmiki z konwersacjami, czy też pytania w formie quiz lub plansze edukacyjne, gdyż w przeciwnym razie nauka online nie przyniesie oczekiwanych efektów i lektorzy bardzo szybko stracą zainteresowanie swoich kursantów.

  • możliwość wyboru nauczyciela (bądź nawet kilku lektorów), którzy najlepiej spełniają określone wymagania

Lektorzy to kolejny, bardzo ważny aspekt kursów angielskiego online, który zdecydowanie przemawia za tym rozwiązaniem. Fakt, że nauka odbywać się będzie przez Internet, stwarza niemal niczym nieograniczone możliwości co do wyboru nauczyciela angielskiego. W zależności od swoich wymagań możesz więc zdecydować się na skorzystanie z kursu dostępnego w szkole języków obcych znajdującej się w dowolnym miejscu w naszym kraju, bądź też postawić na native speakera z Kanady lub Anglii, którego sposób nauczania będzie na odpowiednim poziomie. Warto pamiętać, że kursy angielskiego online sprawiają, że naukę możesz odbywać z jednym z lektorów znajdujących się na całym świecie – jednym ograniczeniem jest tutaj łączność i szybkość Internetu.

Angielski online – ucz się angielskiego online z najlepszym lektorem!

Chciałbyś popracować nad znajomością języka obcego bez wychodzenia z domu? Wybierz szkołę językową z wieloletnim doświadczeniem oferującą autorski program nauki z lektorem, której oferta skierowana jest zarówno do osób preferujących zajęcia indywidualne, grup, jak i firm poszukujących kursów angielskiego biznesowego.

Wśród dostępnych kursów znajdziesz nie tylko lekcje prowadzone stacjonarnie-na żywo, ale również:

  • kurs „Angielski online”;
  • lekcje konwersacyjne;
  • zajęcia z english native speakerami;
  • kursy przygotowujące do egzaminów językowych;
  • zajęcia wakacyjne;
  • kursy dedykowane najmłodszym, które prowadzą lektorzy stawiający na naukę poprzez zabawę;

Tak szeroka oferta dostępnych kursów sprawia, że w naszej szkole każdy znajdzie zajęcia idealnie dopasowane do swoich własnych wymagań, a pochlebne opinie byłych oraz obecnych kursantów świadczą o jednym – nasz sposób nauczania oraz wchodzące w jego zakres ćwiczenia stanowiące podstawę kursów dają wyłącznie pozytywne efekty i widoczne gołym okiem postępy.

Z nami możesz mówić płynnie po angielsku na wybranym poziomie już zaledwie w kilka tygodni, a wszystko to za sprawą lektorów oraz nauczycieli, którzy każdego dnia przykładają się do pracy i dokładnie przerabiają ze swoimi kursantami wszystkie tematy. Zobacz jakie efekty daje nauka z prawdziwymi ekspertami i już dziś zapisz się na kurs angielskiego online bądź inną, wybraną formę zajęć.

Masz jakieś pytania na temat dostępnej oferty? Skontaktuj się z naszym biurem – wszelkie niezbędne dane znajdziesz na dole strony. Dodatkowo, uprzejmie informujemy, że ta strona używa plików cookies, które wykorzystywane są w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dopasować stronę do Twoich potrzeb.