Angielski dla dorosłych

angielski dla dorozłych

Język angielski w naszych czasach jest wymagany praktycznie w każdym zawodzie. Znajomość języka angielskiego otwiera wiele możliwości – począwszy od obsługi programów nietłumaczonych na język polski, aż po relacje biznesowe z zagranicznymi kontrahentami. Ponadto, podróże zagraniczne są coraz tańsze i bardziej dostępne niż kiedykolwiek. Znajomość języka angielskiego jest drogą do bezstresowego podróżowania i wypoczynku za granicą. Nie dziwi więc, że kursy języka angielskiego dla dorosłych cieszą się ogromnym powodzeniem.

Kursy angielskiego dla dorosłych

Kursy językowe dedykowane dorosłym kładą duży nacisk na praktyczne zastosowanie języka w życiu codziennym. Napięty grafik w pracy, rodzina, tempo życia – kursy angielskiego dla dorosłych skupiają się na nauce esencjonalnych zagadnień pomagających w przełamaniu bariery językowej. Lektorzy zdają sobie sprawę, że twój czas i uwaga są ograniczone ze względu na inne obowiązki, dlatego wiele kursów opiera się o metodę komunikatywną. Jest to skuteczna technika zakładająca, że zadaniem języka jest umożliwienie komunikacji w określonych sytuacjach społecznych.

Angielski dla dorosłych to zajęcia inne niż te, które pamiętasz ze szkoły. Nie chodzi o pobieżne zrealizowanie materiału, ale o nabycie swobody w porozumiewaniu się w języku obcym.

Zajęcia z angielskiego biznesowego dla dorosłych

Angielski dla dorosłych może realizować materiały związane z zagadnieniami biznesowymi. Być może przygotowujesz się do zdania egzaminu w języku angielskim, np. Cambridge FCE, CAE, CPE, IELTS, BEC. Certyfikat językowy to świetne wsparcie dla CV w staraniach o pracę. W takim wypadku warto zdecydować się na kursy angielskiego przygotowujące dorosłych pod konkretny egzamin. Efektem będzie wzorowo zdany certyfikat i doskonały poziom znajomości języka.

Niektóre z kursów poświęcone są poszerzaniu wiedzy z zakresu języka specjalistycznego – na przykład prawniczego, medycznego, finansowego, technicznego. Takie kursy cieszą się powodzeniem u osób uczących się języka z myślą o rozwijaniu swojej kariery zawodowej.

Korzyści z kursu języka angielskiego dla dorosłych

Na naukę nigdy zbyt późno – a w szczególności na naukę języków obcych! Angielski dla dorosłych umożliwia podniesienie swoich kwalifikacji językowych i drogę do awansu lub wymarzonej pracy. To także udane podróże za granice – i te biznesowe, i wakacyjne. Bez zbędnego stresu odnajdziesz się na lotnisku, w hotelu czy sklepie.

Nie od dziś wiadomo także, że nauka języka angielskiego to nie tylko zdobywanie praktycznych umiejętności, ale również dbanie o dobrą kondycję naszego mózgu. Uczenie się nowego języka rozwija zarówno prawą i lewą półkulę. Przyswojenie zagadnień gramatycznych wymaga rozwijania myślenia logicznego, z kolei ćwiczenie konwersacji w języku angielskim korzystnie wpływa na rozwój myślenia kreatywnego. Nawet więc jeśli twoja sytuacja zawodowa nie wymaga od Ciebie podnoszenia kwalifikacji w zakresie języka angielskiego, zrobisz wielką przysługę swojemu umysłowi przykładając się do nauki języka.

Kurs angielskiego dla dorosłych – co zyskasz?

Kurs języka angielskiego pomaga także w przełamaniu nieśmiałości. W trakcie zajęć panuje miła atmosfera, a pozostali kursanci będący na podobnym poziomie zaawansowania uczą się i popełniają błędy razem z Tobą. Uczestnicząc w konwersacjach i dyskusjach rozwijasz nie tylko swoje umiejętności językowe, lecz także umiejętności interpersonalne. Niektórzy przyznają, że gdy posługują się językiem obcym na pierwszy plan wysuwają się ich cechy osobowości, które nie grają pierwszych skrzypiec gdy posługują się językiem ojczystym. Angielski dla dorosłych to zatem nie tylko zdobywanie wiedzy, ale i samorozwój!

Angielski dla dorosłych – zajęcia online

Wielu dorosłych z różnych względów wstrzymuje się przed rozpoczęciem kursu języka angielskiego. Niektórym brakuje czasu na dojazdy, stanie w korkach i szukanie miejsca parkingowego po to, by dojechać na czas do stacjonarnej szkoły angielskiego. Inni często podróżują biznesowo lub prywatnie i boją się, że część lekcji im przepadnie. Jeszcze inni mieszkają z dala od stacjonarnej szkoły językowej lub z różnych powodów nie opuszczają domu. Dla takich osób świetnym rozwiązaniem są kursy angielskiego online.

Nauka angielskiego online to przede wszystkim oszczędność czasu i pieniędzy na dojazdy do tradycyjnej szkoły. Wszystko czego potrzebujesz to laptop i połączanie z Internetem. Możesz uczyć się z biura, z domu, z kawiarni czy z hotelu. Dodatkowo, wiele szkół umożliwia powtórzenie zdobytych informacji dzięki umieszczaniu materiałów z lekcji oraz ćwiczeń na platformach online lub w aplikacjach mobilnych.

Szkoły językowe mające w ofercie zajęcia online pozwalają na dużo większą elastyczność w wyborze dni i godzin odbywania się zajęć. Angielski online to odpowiedź na wszystkie wymówki, które do tej pory stały na drodze do nauki języka!

Język angielski dla dorosłych

Kursy angielskiego dedykowane dorosłym można podzielić na zajęcia w grupach jak również lekcje indywidualne. W zależności od potrzeb oraz oczekiwań jakie stawiasz kursowi, możesz wybrać która forma nauki jest dla Ciebie najbardziej odpowiednia. Kursy grupowe to świetna okazja do poznania nowych ludzi wspólnego uczenia się nowych zagadnień. Dyskusje i konwersacje poszerzają horyzonty i mobilizują do poznawania nowego słownictwa.

Z kolei zajęcia indywidualne okażą się doskonałym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą pracować nad konkretnym obszarem swoich umiejętności językowych. Kurs sam na sam z doświadczonym lektorem pozwala na dobór personalizowanych ćwiczeń i zadań, które przyspieszą i zintensyfikują uczenie się oraz postępy kursanta.

Jak wybrać dobrą szkołę angielskiego?

Na co zwracać uwagę przy wyborze szkoły języka angielskiego? Już przed samym przystąpieniem do kursu można wiele powiedzieć o tym na ile szkoła językowa przykłada wagi do postępów uczniów. Przed rozpoczęciem nauki, dobra szkoła przeprowadzi krótki egzamin, który ma na celu ustalenie na jakim poziomie jest obecnie Twój język angielski. Dobrym sygnałem będą również pytania o cel nauki języka i oczekiwania stawiane kursowi. Na ich podstawie szkoła będzie mogła dobrać odpowiednią ścieżkę nauczania dostosowaną do Twoich potrzeb.

Nauka przebiega najlepiej w mniejszych, kameralnych grupach lub indywidualne. Jeśli grupy liczą więcej niż 5-6 osób, niestety będziesz musiał liczyć się z tym, że lektor nie będzie w stanie poświęcić Ci indywidualnie zbyt dużo uwagi.

Dobrze jest również gdy lekcje od początku do końca prowadzone są w języku angielskim. Język polski może być używany w sytuacjach absolutnie wyjątkowych. Dzięki temu dużo lepiej opanujesz angielski konwersacyjny.